Lekce

Zapojte technologie do výuky. Vyberte si vypracovaný projekt podle předmětu, technologie nebo věku žáků a vyzkoušejte ho v praxi!

Chceš mít přehled o nových tutoriálech, lekcích nebo kurzech?

Už se ti neztratí

Laserová řezačka
06-15 let
Bez zaměření
Pracovní činnosti
45 minut

Vyrobte si originální jmenovku pro svého psa, kufr, klíče či jiného mazlíčka/věc, kterou nechcete ztratit. Jmenovka bude obsahovat jméno majitele nebo mazlíčka a kontaktní údaj, kam se nálezce může ozvat. Ztracený pes nebo kufr se pak snadno dostane zpátky ke svému majiteli.

Umělecká okna

Laserová řezačka
12-18 let
Dějepis
Výtvarná výchova
90 minut

V této lekci se z žáků stanou nejprve umělečtí architekti a posléze street-artoví umělci, kteří si zkusí nasprejovat křídovým sprejem na papír či chodník vlastní návrh uměleckého okna. A co k tomu je zapotřebí? No přece vlastní použití dřevěné šablony, kterou si žáci sami ve vektorovém programu upraví a vyřežou na laserové řezačce.

3D modely molekul

Delta 3D tiskárna
12-18 let
Biologie
Chemie
90 minut

Většinou, když mluvíme o chemických sloučeninách, tak uvažujeme pouze jaké jednotlivé atomy či skupiny jsou ve sloučenině obsaženy. Avšak neřešíme už, jak jsou atomy uspořádány. Přitom molekuly dodržují pravidelné geometrické tvary. Dokonce v některých případech, jako například u tuků, toto uspořádání může rozhodovat o následném chování molekuly. V této lekci si vyzkoušíte fyzicky sestavit modely molekul. Daný způsob cvičení vám pomůže pochopit látku týkající se stavby molekul a procvičit si prostorovou představivost.

Život je jen náhoda

3D tiskárny
06+ let
Informatika
Matematika
Obecné
Pracovní činnosti
45 minut

Navrhněte a vytiskněte si svojí vlastní hrací kostku na 3D tiskárně! Tento objekt je nejen zábavné navrhovat ale zároveň je i praktický a dá se použít při nepřeberném množství stolní her nebo při výuce statistiky.

Razítko s monogramem

Laserová řezačka
09-15 let
Dějepis
Informatika
Výtvarná výchova
90 minut

V této lekci si žáci vyzkoušejí práci s laserovou řezačkou a zapojí své designové myšlení. Obsahem lekce je tvorba razítek s vlastním monogramem. Žáci si navrhnou a následně ve vektorovém programu vytvoří své vlastní dekorativně graficky upravené iniciály, ze kterých si jako výsledek vytvoří funkční razítko, jímž si budou moci v rychlosti podepsat cokoliv, co budou chtít.

Navrhni si pokoj

3D tiskárny
09-15 let
Matematika
Výtvarná výchova
90 minut

Žáci si utvoří skupinky za účelem vytvoření modelu bytu s vybavením v měříku. Nejprve se musí společně dohodnout, kdo zpracuje jakou část, aby byl byt kompletní. Po naplánování základních rozměrů si zvolí měřítko, ve kterém budou byt následně modelovat a tisknout na 3D tiskárně. Každý si svůj pokoj vybaví staženým vybavením (nebo případně vymodelovaným dle zájmu). Všechno vybavení bude nutné zmenšit dle zvoleného měřítka tak, aby do pokoje rozměrově sedělo. Po dokončeném tisku pak můžou žáci odprezentovat ve skupině celou bytovou jednotku.

Pop art – Warholův opakující se vzor

Řezací plotter a termolis
09-15 let
Výtvarná výchova
90 minut

Chcete oživit výtvarnou výchovu o Pop artové umění a jednoho jeho umělce Andy Warhola? Pak je tato lekce přímo pro Vás. Lekce Vás provede jedním z Warholových nejčastějších témat a to jeho opakujícími se vzory. Vyzkoušíte si tak vytvořit dílo jako umělec. Pomocí jednoduchého tvaru, dle Vašeho výběru, vytvoříte umělecké pop artové dílo.

Objem prostorových těles

3D tiskárny
12-18 let
Matematika
90 minut

Objem je jednou ze základních fyzikálních veličin, se kterou se setkáváme v každodenním životě. Určování objemu je proto základní znalostí každého člověka. V této lekci si žáci použitím 3D modelování prakticky procvičí výpočet objemu základních a složených prostorových těles a pomocí 3D tisku poté experimentální metody měření objemu.

Jednoduché stroje

3D tiskárny
12-18 let
Fyzika
Matematika
90 minut

Jednoduché stroje – páka jednozvratná, páka dvojzvratná, pevná kladka, volná kladka, kolo na hřídeli, nakloněná rovina, šroub, klín. Díky jednoduchým strojům dokážeme působením malé síly dosáhnout velkých účinků. Objev těchto strojů usnadnil lidstvu hromadu práce, V této lekci se žáci vžijí do role vynálezců a zkusí všechny stroje znovu objevit. Tímto způsobem pochopí jejich fyzikální princip, vytvoří jejich 3D modely, poté je vytisknou na 3D tiskárně a prakticky vyzkouší.

Nenašli jste lekci podle svých představ? Napište Danovi! Obsah neustále rozšiřujeme a budeme rádi za vaše tipy a zpětnou vazbu

Upravit