Jsme nadšenci techniky a vzdělávání studentů

V roce 2017 jsme založli FabLab Brno, první otevřenou dílnu v ČR, kde si každý kutil přišel na své. O dva roky později následovala největší pojízdná dílna na světě FabLab Experience, se kterou objíždíme  školy v Jihomoravském kraji. Nyní jsme se rozhodli šířit digitální řemeslo dál pomocí FabLab University. Jsme nadšenci do digitálních technologií, prototypování, komunity, vzdělávání a nebojíme se být inovativní.

FabLab Brno

První otevřená digitální dílna v Brně

Naše první a největší dílna – máme otevřeno od dubna 2017 a najdeš u nás CNC frézku, mechadílnu, ohýbačku plastů, hromadu 3D tiskáren, laserovou a vinylovou řezačku, vyšívací stroj a hromadu dalšího! Tuhle dílnu najdeš na Technologickém parku

FabLab Experience

Největší pojízdná digitální dílna na světe.

Technikou nadupaný kamion, který objíždí střední a základní školy a učí studenty, co všechno je vůbec možné vyrobit – a že digitální projekty nemusí zůstávat jen na monitorech počítačů. Kromě výrobního vybavení má i elektronový mikroskop, a často s ním jezdíme i na veletrhy nebo veřejné akce.

Jsme součástí ekosystému

JIC podporuje lidi v rozvoji podnikání, které může menit svět. V rámci regionální inovační strategie, kterou vytváří a spravuje pro Jihomorvaský kraj. Zaštiťuje i projekty FabLab Brno, FabLab Experience a FabLab University.

Náš tým

Jsme tu pro tebe na tvé cestě makera.

Jsme nadšenci do technologií a vzdělávání. Ačkoli jsme každý z jiného těsta, spojuje nás vášeň pro digitální řemeslo.

Daniel Šín

Zřizovatelé
Hlavní partneři

FabLab University

Projekt byl podpořen z prostředků Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Děkujeme za podporu!

Staňte se partnerem

Celý náš obsah je dostupný všem zdarma. Pro částečné pokrytí nákladů spojených s přípravou obsahu jsme otevřeni partnerské spolupráci.

Náš tým

Náš tým zkušených lektorů pro tebe neustále vytváří nový obsah, aby ses mohl učit a bavit tvořením. Podívej se kdo jsme a proč to děláme.

Přidej se k nám

Vytvoř si účet nebo se přihlaš