Jsme nadšenci do techniky a vzdělávání

Jsme tým lektorů a makerů, kteří chtějí šířit inspiraci a vzdělání o výrobě pomocí nových technologií všude kolem sebe. Společně rozvíjíme kreativitu a technické dovednosti dnešních i budoucích generací.

Naše projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat i na festivalech a veřejných akcích.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

Soutěž s FabLabem

Tříměsíční program pro týmy středoškoláků z Jihomoravského kraje, během kterého se naučí ovládat moderní výrobní stroje a s jejich pomocí vyrobí vlastní originální projekt.

Youtube kanál FabLab University

Všechny naše videa o digitálním řemesla, strojích a softwarech na jednom místě. A navíc živé streamy z akcí nebo rozhovory s učiteli, kteří technologie zapojili do výuky.

Kde nás najdeš

Budova JIC INMEC
Purkyňova 649/127
612 00 Brno-Medlánky

www.fablabbrno.cz

Otevřené hodiny

Pondělí: 12:00-18:00
Středa: 20:00-23:00
Pátek: 8:00-11:00

info@fablabbrno.cz

Kdo za námi stojí

Zřizovatelé

Hlavní partneři

Podporovatelé

Jsme součástí ekosystému

JIC podporuje lidi v rozvoji podnikání, které může měnit svět. V rámci regionální inovační strategie kterou vytváří a spravuje pro Jihomorvaský kraj. Jako mateřská firma zaštiťuje i projekty FabLab Brno, FabLab Experience a FabLab University.

Více o JIC

Zajímá tě něco jiného? Máš nějaký nápad na spolupráci? Ozvi se Danovi