FabLab University

Digitální řemeslo

Tutoriály

Projekty a lekce

Studentské soutěže

Kurzy pro učitele

Pojízdná dílna

FabLab University Logo

Nauč se digitálnímu řemeslu

Vstup k nám jako

Co tě tady čeká

Online výuka

Jak vytvořit první model pomocí tvůrčích programů? Jak zpracovat předlohy svých projektů? Jak ovládat různé výrobní stroje? Připravili jsme návody i online lekce.

Pro studenty

Projekty s návody

Projekty s návody

Vyzkoušej si, co ses naučil a vytvoř si svůj první výrobek. Stačí si jen vybrat jeden z našich připravených projektů a pustit se do toho. Návod tě provede krok po kroku celým procesem.

Soutěže

Jako student se můžeš zapojit do kreativních soutěží. V cenách jsou kromě titulů a hodnotných dárků třeba i vstupy do otevřené digitální díly.

Pro učitele

Akreditované kurzy

Přihlašte se jako pedagog do akreditovaného kurzu a naučte se zapojit projektovou výuku a digitální řemeslo do vašeho předmětu.

Lekce pro třídy

Máme pro vás připravené hotové lekce i s návody, aby si studenti mohli probíranou látku vyzkoušet v praxi. Stačí si jen vybrat, jaký předmět vyučujete a najít tu pravou.

Poznej digitální řemeslo

Digitální řemeslo ti umožní realizovat tvé nápady snadno a rychle. Pomocí programu pro tvorbu 2D grafiky nebo 3D modelu vytvoříš předlohu svého projektu, převedeš ji na data a ta odešleš do stroje, který tvůj prototyp vyrobí.

Objev jak a kde tvořit, zlepšuj své tvůrčí dovednosti nebo rovnou zjisti, jak založit otevřenou dílu ve svém regionu.

 

Nauč se tvořit

Tvoření je zábava a učení může být také. Abychom vám ho usnadnili, pravidelně připravujeme videonávody na tvůrčí software a práci se stroji.

Projekty s návody

Vyzkoušej si projekty

Podívej se na připravené projekty s návody a vyzkoušej si digitální řemeslo podle nich.

Každý začíná jako učedník. Než se pustíš do něčeho většího, zkus se nejprve podívat na předpřipravené projekty a vytvořit podle nich třeba stojan na mobil nebo vikingské šachy. Získáš tím zkušenosti a základ pro vlastní tvorbu.

Zapoj se do komunity

Komentuj, inspiruj se, sdílej a bav se.

Komunita podobně zapálených lidí je tu pro tebe, kdykoli budeš potřebovat poradit nebo se inspirovat.

Najít jí můžeš na našich sociálních sítích

FAQ

Jsme rádi, že se ptáte.

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Pokud v nich však nenajdete tu svou, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám odpovíme.

Jak těžké je něco vytvořit tímhle digitálním řemeslem?

Tvořit pomocí digitálních trechnologií jako jsou pročítače a výrobní stroje učíme zájemce od 12ti let a horní hranice neexistuje. Jakmile máš chuť tvořit a alespoň základní znalosti práce s počítačem, hravě vše zvládneš. Manuální zručnost také není podmínkou.

Jsem učitel a chci tvořit se svou třídou. Kde zjistím jak na to?

Pro učitele máme připravenou celou sekci, kde se dozvíte, jak zapojit projektovou výuku do své třídy. K nalezení je na horní liště menu v záložce UČITEL.

Potřebuju poradit ohledně sotfware nebo stroje.

Jako student se můžeš podívat do sekce NAUČ SEkde jsme pro tebe nachystali výuková videa. Učitelé si pak u nás mohou vytvořit učitelský účet a po přihlášení uvidí nahoře v menu záložku FÓRUM.

Když chci tvořit, kolik mě to bude stát?

Celá naše výuka a návody jsou pro vás zdarma. Pokud si neplánujete pořizovat nějaký výrobní stroj, doporučujeme navštívit otevřenou dílnu ve vašem okolí, kde si pravděpodobně budete muset zaplatit členství. Více v záložce DIGITÁLNÍ ŘEMESLO.

Jsem student a chci soutěžit. Kde najdu zadání?

Pro studenty středních škol a žáky druhého stupně základních škol pravidelně spouštíme spoutěže o zajímavé ceny. Jejich zadání můžete najít v menu v záložce STUDENT -> SOUTĚŽ.

Kde můžu začít tvořit?

Začít tvořit můžeš klidně doma na svém počítači, kde probíhá většina práce. Nejprve si v něm připravíš data a když pak budeš chtít svůj projekt realizovat, zajdeš do nejbližší otevřené dílny nebo si příslušný stroj pořídíš. Více v sekci DIGITÁLNÍ ŘEMESLO.

Staňte se partnerem

Celý náš obsah je dostupný všem zdarma. Pokud máte zájem nás jakkoli podpořit, napište nám na info@fablabuniversity.cz

Náš tým

Náš tým zkušených lektorů pro tebe neustále vytváří nový obsah, aby ses mohl učit a bavit tvořením. Podívej se kdo jsme a proč to deláme.

Přidej se k nám

A procházej veškerý obsah zdarma

Pin It on Pinterest