Soutěž

Digitální řemeslo

Tutoriály

Projekty a lekce

Studentské soutěže

Kurzy pro učitele

Pojízdná dílna

Tříměsíční soutěž

ve FabLab Brno

Soutěž s FabLabem je osvědčeným formátem aktivity pro střední školy, která má za cíl u studentů rozvíjet znalosti a schopnosti ovládat moderní výrobní technologie jako např. 3D tisk nebo laserové řezání, podpořit dovednosti práce s nápadem, týmové spolupráce, sebeprezentace a dát jim prostor nechat naplno projevit svoji kreativitu a iniciativu. Soutěž standardně probíhá v 3měsíčních cyklech a poprvé proběhla již na podzim roku 2018. Během úvodního setkání v dílně FabLab Brno se týmy nominované ze škol dozví o průběhu soutěže a pravidlech a hlavně se proškolí na technologie 3D tisku a laserového řezání. V následujících týdnech mají možnost docházet neomezeně do FabLab Brno, během stanovených časových bloků je jim navíc k dispozici zkušený technický mentor z FabLabu. Každý běh soutěže je zakončen velkým finále, během kterého odborná porota vybere nejzdařilejší projekt a hlavně si týmy navzájem představí, na čem celé 3 měsíce usilovně pracovali.

Tady jsou ukázky některých výrobků z předchozích let

Hackathony

ve školách

O tom že naučit se digitálnímu řemeslu není nijak těžké už víme. K tomu, aby si ho člověk dokázal osvojit natoli, aby vytvořil první prototyp svého nápadu stačí doslova pár dní. Na základních a středních školách nyní testujeme dvoudenní hackathony, kdy se studenti během prvního dne naučí s technologiemi 3D tisku, laserového řezání a řezání vinylu.

Ve tříčlených skupinách studenti se kromě technologií učí práce s nápadem, konstruktivnímu myšlení a spolupráci v týmu. Na závěr musí svůj prototyp odprezentovat porotě.

I tohle může vzniknout během poměrně krátkého času

BUĎ V OBRAZE

Sleduj nás na sociálních sítích a dozvíš se o nových soutěžích jako první!

Přidej se k nám

A procházej veškerý obsah zdarma

Pin It on Pinterest