Základy 3D tisku
TERMÍN KURZU: 21.5.2021

Lektor: Daniel Šín

Pro přihlášení vyplňte přihlašovací formulář pod tlačítkem PŘIHLÁSIT SE, na jehož konci budete vyzváni ke koupi voucheru. To vás přesměruje na eshop naší otevřené dílny, kde si tento kurz ve formě voucheru zakoupíte. Tento eshop vyžaduje další registraci. Pro účast na kurzu je potřeba jak vyplněné přihlášky, tak koupi voucheru.

Forma

Jednodenní kurz, jehož délka je 8 hodin. Je rozdělen na teoretickou část, praktickou část a je zakončen shrnutím a předáním certifikátu.

Kurz je prezenční a koná se  v budově JIC INMEC na adrese Purkyňova 127, 612 00 Brno-Medlánky.

Informace

Pro koho

 • pedagogové ZŠ, SŠ, SVČ, učitele v družině, vedoucí kroužků.

Délka trvání

 • 1 den

Potřebujete

 • opravdu jen základní znalost práce s PC

Výhodou

 • vlastní notebook

Naučíte se

 • Pracovat s 3D tiskárnou
 • Vytvářet jednoduché modely v programu Tinkercad
 • Zapojit technologii 3D tisku do své výuky
 • Vést jednoduché studenské projekty nad rámec výuky

Hodinová dotace

 • 1h teorie
 • 1h příprava dat pro 3D tiskárnu
 • 1h obsluha 3D tiskárny
 • 3h práce v programu Tinkercad
 • 1h tisk vlastního modelu
 • 1h shrnutí

Celkem 8 hodin

Obsah lekce

5

Teorie

Dozvíte se, o čem 3D tisk je, jaké technologie existují a zaměříme se hlavně na nejběžnější technologii FDM, tedy vytlačování roztaveného vlákna. Řekneme si, jak taková tiskárna funguje, jak s ní pracovat , seznámíme vás s materiály a jak je používat.

5

Obsluha 3D tiskárny

Na jedné z našich 3D tiskáren si pod naším vedením vyzkoušíte vytisknout první výrobek. Krok za krokem projdeme získání modelu, zpracování dat a samotný tisk.

5

Modelování

Ve volně dostupném tvůrčím programu Tiknercad vás naučíme, jak podle vlatní představy vytvořid model, tedy předlohu pro budoucí výrobek. Ten si pak s naší dopomocí vytisknete a odnesete na památku.

Po semináři obdržíte jednoduchou domácí úlohu. Osvědčení obdržíte až po absolvování semináře a úspěšném odevzdání domácí úlohy.

0 KOMENTÁŘŮ

0 komentáøù

Přidat komentář

0 KOMENTÁŘŮ

0 komentáøù

Přidat komentář

Nejnovější lekce a projekty

Katapultové klání

Katapultové klání

Máte rádi historii a historické zbraně? Pak je tato lekce pro vás jako stvořená. V průběhu lekce se seznámíte s katapultem – válečným obléhacím strojem, který se zrodil již v antice. Tentokrát se dozvíte něco o historickém zařazení tohoto stroje, jeho vývoji a konstrukci. V druhé části lekce si navrhnete vlastní zmenšený model katapultu. Inspirací vám mohou být existující historické katapulty, ale fantazii se meze nekladou a můžete využít i svůj vlastní návrh. Po vytištění a sestavení modelu katapultu můžete společně se spolužáky uspořádat klání a otestovat tak, který katapult je nejlepší!

Nebojte se zlomků

Nebojte se zlomků

Zlomky patří mezi nejdůležitější základní věci, které se v matematice učí. Člověk je používá každý den, i když si to ani nemusí uvědomit. Určitě už jste dělili pizzu nebo koláč na několik stejných dílů nebo taťka doma řezal laťku na dvě stejné části. Je proto nutné, aby každý do této kapitoly investoval trochu více svého času, protože se se zlomky bude setkávat a využívat je velice často.
V této lekce si tak mohou všichni připravit jednoduchou pomůcku pro pochopení úplných základů zlomků. A navíc kromě procvičování zlomků si ve volných chvílích mohou stavět, na co zrovna mají chuť!

Jak se hýbe naše kostra?

Jak se hýbe naše kostra?

Zajímalo vás někdy, jak se všechny stroje pohybují? A kdo všechny ty pohyby vymyslel? A víte, že ten základní pohyb možná vychází z něčeho, co sami dobře znáte? V této lekci se dozvíte základní kloubní spojení lidského těla, jejich pohyblivost a omezení. Kloub je totiž spojení a zároveň ohebné místo dvou nebo více se vzájemně dotýkajících kostí. To stejné je kloub z mechanického hlediska.
V této lekci si představíte základní kloubní spojení lidského těla. Ty převedete na jednoduché mechanické klouby, vymodelujete a na závěr vytisknete na 3D tiskárně. Žáci tak zjistí, že většina základních mechanických pohybů mají původ v těch organických v našem těle. Získané znalosti pak mohou žáci využít v praxi při návrhu ohebných spojů.

Švihej!

Švihej!

Co takhle si dát mezi sebou soutěž o to, kdo vydrží déle skákat přes švihadlo? Nebo se naučit nové triky jako vajíčko nebo dvakrát omotat švihadlo na jeden výskok? Ne v každé škole jsou ideální pomůcky pro všechny žáky ve třídě. V této lekci mohou žáci všechno vyzkoušet pomocí vlastního švihadla, které si navrhnou a sami vyrobí!
Nejen předměty jako matematika mohou využívat nové technologie. Své uplatnění najdou i v tělocviku! Ne každému půjde vše napoprvé. Právě příležitost zažít a opakovaně překonat neúspěch je klíčovou zkušeností pro budování zdravé sebedůvěry.

Pin It on Pinterest